- 165 houdskosten. Daar het nog steeds evenals de overigen aan dieverijen en clandestiene sloopingen blootgesteld bleef door de geïsoleerde ligging in het open veld en omdat het bovendien voortdurend gesloten gehouden werd, waardoor het aan ver stikking van balklagen en zolderingen ging laboreeren, leek het den commandeerenden officier der Genie, den lt.-kolonel- Ingenieur W. Offerhaus te Utrecht het allermeest raadzaam on deze bezitting maar aan de administratie van het Domein over te dragen. Men zou, na afbraak, de grond wel kunnen aanhouden om in tijd van nood een nieuw gebouw en dan van hout te plaatsen. Het plan vond ingang en bij missive van 31 Augustus 1829, no. 1063, kon de Generaal-Majoor der Genie M. A. Snoeck van de Ie Directie van Fortificatiën te Delft naar Amsterdam berichten, dat Z.K.H. de Commissaris-Generaal van Oorlog hem bij dispensatie van den 25en tevoren (no. 10) gemachtigd had op grond van het Koninklijk Besluit van 8 September 1829, no. 7, om op proces-verbaal, aan te gaan met het Amor tisatie-Syndicaat als beheerder der Domeinen, over te leveren vier bouwvallige buskruit magazijnen in de Linie van Amster dam om die dan in het openbaar voor afbraak te laten ver- koopen. Zulks op uitdrukkelijke conditie, dat de slooping slechts zou mogen geschieden tot op het maaiveld, waardoor de fundamenten volstrekt ongeschonden moesten blijven, on der bepaling tevens, dat de gronden bij voortduring ter be schikking van 's-Rijksdienst zouden moeten blijven. Na eenig geharrewar van administratieven aard had dit voortgang en in October werd het proces-verbaal geteekend. Het Algemeene Verslag van de Genie-directie over 1829 meld de intusschen de afbraak zelf nog niet. Of het gebouw toen nog lang overeind heeft gestaan is onzeker, maar uit de stukken blijkt12, dat tien jaar later sprake is van het terrein van het „nu gesloopte pulvermagazijn te Spaarnwoudemet zijn communicatie wegje naar den grooten (Kerk-)weg. De Agent van het Do mein, N. Witsen Elias had aan P. van Velzen Tz. te Bloemen- daal het bewuste perceel, nu kadaster Spaarnwoude sectie A. 142 verpacht en deze laatste had zich over het feit beklaagd,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 167