KRONIEK VAN HAARLEM 1966 JANUARI 5. t Dr. G. Ras, oud-conrector van het Stedelijk gymnasium (en met de heer C. Brouwer samensteller van Duitse boek jes voor het middelbaar onderwijs). 6. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers installeert het Wijkcomité „Schalkwijk". Jhr. W. van Andringa de Kempenaer uit Aerdenhout treedt af als voorzitter van het Genootschap voor Recla me, wordt benoemd tot erelid en ontvangt de Willem Grollenbergprijs, (zie 22 juni). 7. t Mr. M. van Manen, chef van een der afdelingen van de Provinciale Griffie en waarnemend griffier der Staten van Noord-Flolland. 9. Viering 50-jarig bestaan afdeling Heemstede van de Ka tholieke Bond van Overheidspersoneel. 10. In de Haarlemse Werkplaats tot herstel van antiek textiel beginnen vrouwen aan het maken van een lappendeken die aan Prinses Beatrix en Prins Claus aangeboden zal worden ter gelegenheid van het aanstaande huwelijk (zie 10 maart). 12. Dr. J. T. van Stegeren, Heemstede, secretatris van de Radioraad, promoveert in Leiden tot doctor in de rechts geleerdheid op het proefschrift „Formeel gemeenterecht, gemeente en gemeentebestuur in en buiten recht en be roep". 14. Wethouder W. vam Liemt stelt de woningen van „Eigen Burcht" aan de Veldzigtlaan nabij de Zijlweg in gebruik. 15. Om gezondheidsredenen wordt mgr. H. W. Agterof ont heven uit zijn functie van plebaan der kathedrale basiliek Sint Bavo en pastoor J. R. de Groot uit Hensbroek wordt tot zijn opvolger benoemd. 16. Tijdens een uitzending van de AVRO wordt Haarlem als

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 185