188 16. Ter gelegenheid van de Salzburg-Haarlemweek opent burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers een tentoonstel ling in het Frans Flalsmuseum, gewijd aan Mozart en Salzburg. 17. Ds. D. J. Roos uit 's Gravenhage doet zijn intrede als pre dikant bij de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal. 19. j" De heer E. de Wolf, ere- en oud-voorzitter van de Flaarlemse Vereniging van Esperantisten „Komprenado faras Pacon". 20. Officiële ingebruikstelling van de openbare Hild.ebrand- mulo-school aan de Rembangstraat. 22. De Petra-kerk van de Gereformeerde Kerk, vrijgemaakt, aan de Limburglaan in Heemstede, in gebruik genomen. 23. Dr. ir. H. J. A. de Goey, Overveen, directeur van de Verenigde Nederlandse Uitgeversmaatschappijen, be noemd tot ridder van het Heilige Graf van Jeruzalem. 27. De gemeenteraad verleent een krediet van f. 23.800 voor het plaatsen van 70 nieuwe parkeermeters, waardoor het aantal op 300 wordt gebracht. 29. In deze stad wordt de eerste volautomatische kolenver- pakkingsmachine, een Nederlandse vinding, in gebruik gesteld. Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana worden koninklijk onderscheiden: Ridder Nederlandse Leeuw: mr. F. J. Gerritsen, Hille- gom, kantonrechter te Haarlem; mr. G. W. van Dok- kum, Haarlem, griffier der Staten van Noord-Holland; prof. dr. H. M. J. Oldewelt, Aerdenhout, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Officier Oranje-Nassau: G. H. Rigter, Santpoort, econo misch adjunct-directeur van de provinciale ziekenhuizen van Noord-Holland; J. Veenstra, secretaris der gemeen te Velsen; J. W. Fossen, Heemstede, hoofdinspecteur van het kweekschoolonderwijs; J. P. Kloos, Plaarlem, archi tect B.N.A.A. Wijsmuller, Bloemendaal, directeur n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden; B. Schippers, Heemste de, directeur Spyer Brothers en Van der Vijver n.v. in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 190