193 tigd is, aan de n.v. Aannemersbedrijf T. den Breejen van den Bout in Aerdenhout. 17. De Haarlemmer prof. mr. J. Th. de Smidt aanvaardt het ambt van hoogleraar oud-vaderlands recht aan de Rijksuniversiteit van Leiden. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, mr. F. J. Kranenburg en de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, ontvangen de eerste exemplaren van de vernieuwde uitgave van „Zegenpra- lent Kennemerlant". Als gevolg van de affaire van Teixeira de Mattos in Amster dam vraagt de Kennemer Internationale Assurantie Maat schappij surséance van betaling, die de Haarlemse recht bank verleent; later wordt het faillissement uitgesproken. 19. Herdenking 60-jarig bestaan van de Pinkster-gemeente. 20. De binnenstad wordt afgesloten voor het doorgaande ver keer en begonnen wordt aan de reorganisatie van de Gro te Markt (zie 9 sept.). 22. Ingebruikneming van een nieuwe vleugel van het Tele- phoonkantoor aan de Raaks. Benoemd tot voorzitter van de K.N.A.C. jiir. W. van Andringa de Kempenaer uit Aerdenhout. 23. f Mr. J. H. J. Simons, Zandvoort, advocaat en procureur, oud-deken van de orde van advocaten. 24. Ingebruikneming van een nieuw schoolgebouw (Wester- veldschool) aan de Planetenlaan; de vroegere Westerveld- school aan de Overtonstraat wordt nu gebruikt voor r.k. lager onderwijs. Bezoek van Prins Claus aan de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en zonen n.v. 25. Arts P. Floor legt ,na 35 jaar in Haarlem arts te zijn ge weest, zijn praktijk neer. 27. Ir. M. A. Molenaar neemt afscheid als rector van Het Kennemer Lyceum in Overveen wegens zijn benoeming tot rector van het Nederlands Lyceum in Den Haag en mej. drs. H. Schouten als conrectrix wegens een benoe ming tot lerares in Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 195