195 AUGUSTUS 5. "J" Dr. ir. W. J. Muller, oud-chef van de technische dienst van de Paketvaartmaatschappij, oud-president commissaris van de Haarlemsche Machinefabriek v.h. gebr. Figée. 6. Opening van de internationale honkbalweek door burge meester mr. O. P. F. M. Cremers. 9. f De heer H. Vonk, leraar Zocherschool voor tuinbouw- onderwijs. 10. De gemeenteraad besluit eervol ontslag te verlenen aan de heer P. A. Heeres als geneesheer-directeur van het Sint Elisabeths Gasthuis (zie 31 aug.), aan de regering een motie te zenden, waarin gevraagd wordt meer geld beschikbaar te stellen voor de woningbouw, het uitbrei dingsplan Schalkwijk D 2 vast te stellen en een krediet be schikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe vleugel van het Tehuis voor bejaarden aan de Schotersingel. 13. Tijdens hevig onweer komen twee meisjes van 16 jaar uit Amsterdam in een zwembad van een kampeerterrein in Vogelenzang om het leven. 18. Mejuffrouw dr. M. E. Nolte treedt af als wethouder van Bloemendaal en wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 19. Gereed zijn gekomen in de Werkplaats tot herstel van Antiek Textiel het derde deel van „De slag bij Haeck" (provincie Zeeland) en „De Otterjacht" (Victoria- and Albertmuseum in Londen). 20. Benoemd tot bisschop van Flaarlem der r.k. kerk drs. Th. H. J. Zwartkruis, deken van Haarlem (zie 15 okt.). 28. Pasteur M. Lenders neemt afscheid als predikant van de Waalse gemeente wegens zijn benoeming tot secretaris van het Comité consulatieve van de kerken van de Euro pese gemeenschappen. 30. De dames van D.S.S. zijn softbalkampioen van Nederland geworden en worden door het gemeentebestuur ontvan gen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 197