197 gemeenteraad terugkeert, mr. H. J. Hüffer en voorts de heer J. H. W. Bückmann, die meer stemmen verwerft dan de afgetreden ir. W. van der Laan. f De heer G. M. Frijns, Heemstede, oud-gezagvoerder van de KLM. Begin van de eerste cursus van de School tot opleiding van apotheker-assistenten met 120 leerlingen in het schoolge bouw aan de Prins Hendrikstraat. 9. Verplaatsing van het beeld van Lourens Janszoon Goster wegens de reorganisatie van de Grote Markt (zie 5 nov.). 10. Ingebruikneming van gymnastieklokalen in Schalkwijk en in Parkwijk. 14. „Atelier '63" neemt in de voormalige Koudenhornka- zerne een las- en constructiezaal in gebruik. 15. Het cursusjaar van de Academie voor Voortgezet Econo misch Onderwijs wordt ingezet met een bijeenkomst, waarop wordt meegedeeld dat de academie het eerste op leidingsinstituut is dat computerkunde en automatisering op het lesprogramma heeft. 17. 600 Delftse studenten, die hun „buitendag" in Haarlem en omgeving vieren, komen in Schalkwijk bijeen, waar een terrein is gereserveerd voor de vierde Technische Ho geschool; een „eerste" paal wordt in de grond geslagen. 19. Officiële opening van de Rudolf Steinerschool in Schalk wijk. Uit een vitrine van het Frans Halsmuseum is een antieke lepel ter waarde van f. 1000, die in de 17e eeuw in de Clu- veniersdoelen werd gebruikt, verdwenen. 21. De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan Duinroos plantsoen, waar een r.k. kerk en een verpleeghuis zullen ver rijzen, vast en verleent een bijdrage in de kosten van de restauratie van woningen aan de Omvalspoort. 24. j" De heer Joop Kruijver, bekend amateur-toneelspeler. In het Frans Halsmuseum wordt de expositie „Boek en papier" gehouden ter gelegenheid van de jaarvergadering van de Vereniging van Nederlandse Papierfabrikanten. De heer W. G. Diemen, afdelingschef van het filiaal Haar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 199