17 een einde nam, werden vier zoons geboren, van wie de jongste eerst 12 jaar oud was. De vader besteedde toen veel zorg en toewijding aan zijn gezin. Zijn hoofdbetrekking te Haarlem liet hem de mogelijkheid op velerlei gebied in verenigingen van zijn nieuwe woonplaats werkzaam te zijn. In een reeks verenigingen en instellingen vervulde hij een bestuursfunctie. Van dezen vallen te noemen de Vereniging Koninginnedag, de Volksuniversiteit, de Volks- credietbank, Haarlems Bloei, Haarlems Borgstellingsfonds, het Roode Kruis. Veelal was zijn bestuursfunctie die van secreta ris of penningmeester. Meer dan 25 jaar lang was hij penning meester van de Afdeling Haarlem van „Pro Juventute", welke vereniging in de advertentie, waarin kennis werd gegeven van zijn overlijden, vermeldde, dat hij door zijn niet aflatende ar beid de belangen van de vereniging op voortreffelijke wijze had gediend. Tot aan zijn dood was hij tevens voorzitter van de Huuradviescommissie te Haarlem. Zijn werkzaamheid als directeur van de Nutsspaarbank duurde niet minder dan 34 jaar. Op 1 oktober 1952 werd hij op pensioen gesteld en op grond van zijn grote ervaring in spaarbankzaken werd hij toen door het bestuur uitgenodigd, in het bestuur zitting te nemen als commissaris. Deze functie, waarin zijn adviezen ten aanzien van het beleid op hoge prijs werden gesteld, bleef hij tot kort voor zijn overlijden vervullen, tot hij bedankte op grond van zijn lichamelijke moeilijkheden. Niet slechts in Haarlem maar ook in den lande was hij zeer be kend als spaarbankdirecteur, die zeer geregeld met zijn colle ga's in andere spaarbanken contact onderhield en een vast be zoeker was van de jaarvergaderingen van de Nederlandse Spaarbankbond, waarin alle Nutsspaarbanken en de meeste andere bijzondere spaarbanken verenigd zijn. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat hij ook zijn spaarbankfunctie met de grootste toewijding vervulde hoewel dit door de ongunst der tijden soms zeer moeilijk was. Fuhri was typisch een werker, aan wie de behoefte om op de voor grond te treden volkomen vreemd was. Hij was veeleer de man, die het werk dat gedaan moest worden droeg, terwijl hij zelf

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 19