198 lem-Noord van de Stadsbibliotheek en Leeszaal neemt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar afscheid na 43 jaar bij de bibliotheek werkzaam te zijn geweest, f De heer J. Klein Poelhuis, Winterswijk, oud-hoofd van de Bornwaterschool in Bloemendaal. 25. Ds. J. D. A. de Zwart neemt afscheid van de Gerefor meerde Kerk van Bennebroek en zal zijn studie voortzet ten; over een jaar zal hij naar Midden-Java vertrekken, om als predikant bij de zending op te treden. 26. De honderjarige heer W. R. Watzema overlijdt. 27. Het derde deel van de stadsuitbreiding in Schalkwijk zal voortaan de naam „Meerwijk" dragen; de straten worden genoemd naar dr. C. Spoelder (zie 10 dec.) en naar Nobelprijswinnaars, pedagogen en geleerden. 28. Ingebruikstelling van de uitgebreide dagopenluchtschool, de Albert Schweitzerschool. 29. De Algemene Nederlandse Vereniging Het Groene Kruis houdt een congres in Haarlem. OKTOBER 1. Ingebruikneming van het Diaconaal Verpleeghuis aan de Jansstraat (het vroegere Diaconiehuis). 2. De klokken van de Grote Kerk luiden weer op zondag. Pastoor J. A. de Groot, plebaan der kathedrale basiliek, 25 jaar priester. Intrede van ds. K. Smit bij de Gereformeerde kerk van Heemstede. 9. Intrede van ds. G. W. IJzerman uit Beverwijk bij de her vormde gemeente van Haarlem. 10. In het gebouw van de Provinciale Griffie aan de Dreef wordt een bunker, waarin het centrum voor civiele ver dediging is gevestigd, officieel in gebruik gesteld. 11De heer P. G. Dix, psycholoog bij de gemeente Haarlem, promoveert tot doctor in de letteren op een proefschrift over „De verhouding van de psychologie tot de wijsbe geerte in de leer van Brentano".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 200