199 12. In de vergadering van de Provinciale Staten van Noord- Holland wordt voor de eerste maal in het land een vrouw van de Anti Revolutionaire Partij geïnstalleerd als staten lid; zij is mevrouw K. M. Tonkens-Kaajan uit Amster dam. In de vergadering van de gemeenteraad wordt meege deeld dat het college van B. en W. besloten heeft wethou der W. F. Happé te belasten met de nieuwe portefeuille van „planologie en agglomoratie-ontwikkeling". 13. Installatie van de heer D. J. A. Geluk als beschermheer van het Koninklijk Mannenkoor Caecilia. 15. Wijding van mgr. Th. H. J. Zwartkruis tot bisschop van Haarlem der r.k. kerk. (zie 17 okt). 16. Ds. G. de Vries uit Capelle aan de IJssel doet zijn intrede als predikant bij de Gereformeerde kerkvanHaarlem-zuid. 17. De bisschop van Haarlem benoemt tot zijn opvolger als deken van Haarlem der r.k. kerk en als pastoor der pa rochiale kerk aan de Jansstraat de heer A. H. Beemer, moderator van het Sint Michaël-college in Zaandam. Afscheid van de heer D. J. A. Geluk als voorzitter van de Stichting Haarlems Bloei en installatie van zijn opvolger, de, heer W. van Liemt. De heer L. J. van Asperen, oud-hoofd van een school en oud-voorzitter van de afdeling Haarlem van NIVON. De burgemeester van Bloemendaal stelt de Haringbuis aan de Zandvoortselaan in Aerdenhout in gebruik voor de Kennemer Wijnkopersgilde „Les Vinitiers de la tass' armee". 18. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst neemt ten be hoeve van het ziekenvervoer een moderne ambulance wagen in gebruik. Bij het gemeentebestuur is bericht binnengekomen dat het rijk de fluoridering van het drinkwater goedkeurt. Opgericht is een stichting tot samenwerking van de vier Haarlemse ziekenhuizen. 21. Herdenking van het 40-jarig bestaan van de Christelijk Historische Jongeren, groep Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 201