201 NOVEMBER 1Ir. R. Kruk, adjunct-directeur van het P.E.N, in Bloemen- daal, die 40 jaar in overheidsdienst is, benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Om gezondheidsredenen legt pater drs. V. Hutjens zijn functie van rector van het Mendelcollege neer en wordt later benoemd tot conrector van het Begijnhof in Amster dam; officieel neemt hij in januari 1967 afscheid van de school. 2. Bij Halfweg rijdt een trein uit de rails; er zijn 13 gewon den. In de vergadering van de gemeenteraad verklaart de heer F. Schregardus mede namens de vier andere leden van de fractie van de Boerenpartij, dat hij is toegetreden tot de Noodraad voor verontrusten uit de Boerenpartij; om gezondsheidsredenen heeft de heer J. Bovenkerk (P.S.P.) bedankt als lid van de raad en mevrouw J. M. Kroon- Küneken volgt hem op. De vergadering van de Provinciale Staten besluit in sa menwerking met 29 gemeenten een onderzoek in te stel len naar de ruimtevervuiling nabij het Noordzeekanaal. 5. Ingebruikneming van de gereorganiseerde Grote Markt waar in de toekomst de weekmarkten die op de Gedempte Oudegracht werden gehouden, zullen plaats vinden; een feestprogramma wordt afgewerkt. j- De heer J. Wildschut, oud-notaris. f De heer M. J. Bleeker, oud-conrector van het Lorentz- lyceum. 6. Ds. E. J. Kuiper uit Dordrecht doet zijn intrede als pre dikant bij de Remonstrants Gereformeerde gemeente van Haarlem. 7. De oud-vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, mgr. C. van Trigt, benoemd tot protonotaris apostolicus en de vicarissen van het bisdom, prof. dr. J. J. M. Stieger en dr. H. W. J. Kuipers, benoemd tot huisprelaten van de Paus.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 203