203 21. t De heer A. van Geluk, oud-wethouder van Bloemen- daal en stichter van het Openluchttheater en het A. van Gelukpark. De heer J. Ploos van Amstel ontvangt in Amsterdam de Roland Holstprijs. 23. De gemeenteraad verleent een aanvullend krediet voor het verrichten van een onderzoek naar de toren van de Bakenesserkerk, die meer uit het lood staat dan men denkt, besluit tot samenvoeging van nazorgdiensten tot gemeen telijke Haarlemse werkplaatsen, waarvan de heer J. J. Schnerr directeur wordt en houdt een bespreking over de weigering van de burgemeester zes Haarlemse jonge lui, die een hongeractie willen houden, toestemming te verlenen op de Grote Markt te staan (zie 25 dec.). De gemeenteraad van Heemstede aanvaardt een motie, waarin de burgemeester verzocht wordt een ruimere in terpretatie te verlenen aan art. 221 van de gemeentewet naar aanleiding van diens zienswijze over het optreden van Sieto Hoving als cabaretier. 26. Consecratie van de r.k. kerk „Moeder van de Verlosser" in de Boerhaavewijk door de bisschop van Haarlem, mgr. Th. H. J. Zwartkruis. Minister mr. B. W. Biesheuvel stelt het nieuwe raadhuis van Bloemendaal in gebruik. 29. B. en W. besluiten een weg en een plantsoen in de Waar der polder te noemen naar de graficus H. N. Werkman (in januari 1967 wordt in het plantsoen een beeld van Mari Andriessen te zijner nagedachtenis geplaatst). DECEMBER 1. De heer P. J. Th. Damave neemt afscheid als directeur van het districtskantoor Haarlem van het Gemeenschap pelijk Administratie Kantoor wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar en wordt opgevolgd door de heer M. Q. de Bruin, werkzaam op het hoofdkantoor in Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 205