21 liteit. Het kon echter niet uitblijven dat deze autoritaire na turen in conflict zouden komen en een onenigheid ontstond die nooit meer werd bijgelegd. Huijsman bleef echter altijd de Lettergieterij een warm hart toedragen. In 1932 werd de toen bijna tweehonderd der tig jaar oude onderneming veranderd in een naamloze ven nootschap en twee jaar later werd Huijsman in de directie op genomen. Zijn belangstelling richtte zich nu voornamelijk op de „geldswaardige afdelingen", in het bijzonder op de ver vaardiging van bankbiljetten met als uitwijkmogelijkheid uit de dagelijkse beslommeringen van een directeur, zijn aan dacht voor de unieke verzameling van de Enschedé's thans de Stichting Museum Enschedé hij bracht daar dagelijks enige tijd door, een gewoonte die hij bijna tot zijn dood heeft volgehouden. In 1949 trok hij zich terug uit de directie en werd hij be noemd tot gedelegeerd commissaris. Langzamerhand gal hij alle bijkomstige functies in besturen van charitatieve, of andere aard, op. Naast deze min of meer officiële functies heeft Huijs man zich jarenlang het lot van de gepensioneerden aangetrok ken. Op een vaste dag van de week besprak hij de bijzondere omstandigheden van de gepensioneerden en oudgedienden en de jaarlijkse tocht van de gepensioneerden en de kienavondjes, waar hij voor de prijzen zorgde, woonde hij altijd bij. Daar wordt hij zeer gemist. Een van zijn grote liefhebberijen was het schaakspel en hij was een specialist in het oplossen van schaakproblemen. Als goed causeur was Huijsman prettig gezelschap en een van de laatste goede vertegenwoordigers van wat men tegenwoordig wel eens smalend de „regentengeneratie" pleegt te noemen. S. Hartz

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 23