JOHAN MARTIN ANDRÉ DE LA PORTE 4 januari 1905 1 mei 1966 Hans André de la Porte werd geboren in Huize „Hoogh Heem" aan de Hoge Duin en Daalseweg te Bloemendaal. Dit huis was het eerste, dat destijds op het Koningin Wilhelmina Duin werd geplaatst en sindsdien heeft het vergezicht vanaf dat punt nu beter bekend onder de naam „Het Kopje" nog tal van bewoners aangetrokken. Zou het deze lieflijke om geving met het prachtige uitzicht over duin en bos zijn geweest, die Hans André de la Porte zijn beminlijke persoonlijkheid meegaf en zijn visie, die verder reikte en klaarder was dan bij anderen? Want deze twee elementen hebben zich bij hem zo markant gemanifesteerd, reeds vanaf zijn jeugd. Zijn schoolperiode, eerst bij de Bloemendaalse Schoolvere niging en daarna het Kennemer Lyceum legt hiervan reeds getuigenis af. Dr. De Vletter en Dr. Jac. P. Thijsse schakelden hem maar al te graag in bij hun plannen en contacten met de schooljeugd. Dat kan niet slechts toeval zijn geweest, daarvoor waren beiden te uitzonderlijke figuren, die in het jeugdwerk van 50 jaar geleden baanbrekend werk verrichtten. Of hij misschien toen wat al te veel werd ingeschakeld, moge een open vraag blijven, een feit is, dat toen hij zijn studie voort zette en succesvol beëindigde aan het lyceum in Zuoz (Zwit serland) dit niet alleen zijn gezondheid doch tevens de cijferlijst van zijn eindexamen ten goede kwam Ten tijde, dat de E.N.C.I. (Eerste Nederlandse Cement In dustrie) Fabrieken bij Maastricht werden gebouwd, kwam Hans André de la Porte in dienst als acquisiteur, nog zonder erva ring op het gebied van cementwinning of cementverwerking, maar niettemin vol enthousiasme en door zijn bijzondere per soonlijkheid, met succes. Een goede sfeer kweken leiding aanvaarden en leiding geven een gespreide belangstelling het zijn even zovele elementen van een duidelijke lijn door

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 33