32 het ganse leven van Hans André de la Porte. Terecht genoot hij dan ook in de zakelijke wereld van felle concurrentie en snelle technische ontwikkeling de reputatie van een wijs man, die oog had voor de wereld en de veranderingen om hem heen, met een penetrerende blik op de ontwikkelingen van de toe komst, van een absolute integriteit. Het cement zou hij zijn hele verdere leven trouw blijven. Kort voor de oorlog maakte hij als hoofd van de propa ganda afdeling van het verkoopkantoor, dat door de twee Nederlandse cement fabrieken inmiddels was opgericht, n.l. de Verkoop Associatie ENCI—CEMIJ een reis door Engeland en Zwitserland om het verschijnsel van betonmortelcentrales van nabij te leren kennen. Conclusies van dit rapport werden on middellijk na de oorlog in een concrete vorm gegoten en zo ontstond de eerste Nederlandse Betonmortelcentrale „Befaro". In de raad van bestuur van deze onderneming, waar thans meerdere mortelcentrales in Nederland zijn ondergebracht, bekleedde hij de functie van gedelegeerd commissaris. Na in 1947 als procuratiehouder van de Verkoop Associatie te zijn benoemd werd zijn benoeming als directeur per 1 janu ari 1949 van kracht, n.l. toen hij de toenmalige directeur de heer H. C. M. Dolk opvolgde. Inmiddels was op zijn initiatief het tijdschrift „Cement" op gericht, waarvan hij als voorzitter van de redactieraad fun geerde. Dezelfde functie bekleedde hij in het dagelijks be stuur van de Stichting Cement Centrale. Dat Hans André de la Porte zakelijk een glanzende carrière achterliet, moge blijken uit de enkele hierboven aangehaalde voorbeelden en zijn benoeming in 1961 tot officier in de orde van Oranje Nassau. Voor zijn grote vriendenkring was hij gedurende tal van jaren ook een glanzend middelpunt, samen met zijn vrouw Ilse, die zelf in Bloemendaal wonend, hem bij toeval in Zuoz (Zwitserland) leerde kennen en die hem een zoon en een doch ter schonk. Beiden hadden ze grote culturele belangstelling, die niet beperkt bleef tot het passief beleven daarvan doch zich tevens uitte in activiteiten zoals het lidmaatschap van het be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 34