33 stuur van het Noordhollands Philharmonische Orkest en het oprichten in 1951 van de Vereniging van Vrienden van de Haarlemse Orkest Vereniging, sinds 1953 het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dit laatste typeert weer de mens Hans André de la Porte n.l. zijn warme belangstelling voor anderen, met daarbij het zakelijk inzicht en het initiatief om aan deze belangstelling tevens een practische en tegelijk aanvaardbare vorm te geven. Het was dan ook voornamelijk zijn werk, dat op het 150-jarig jubileum van het Noordhollands Philharmo nisch Orkest in november 1963 een belangrijk bedrag van de „Vrienden van het Noordhollands Philharmonische Orkest" aan de leden van het orkest ter beschikking kon worden gesteld en een uniek boekwerk, inhoudende een groot aantal brieven met foto's van beroemde solisten en dirigenten uit de gehele wereld, die met het orkest in de afgelopen decennia hadden samengewerkt aan het orkest kon worden aangeboden. Op de feestavond zelf werd dit boek door H.K.H. Prinses Margriet van een handtekening voorzien. Niet alleen in de concertzaal van Haarlem of Amsterdam, maar ook in die van Bayreuth, Wenen en Salzburg behoorden Hans en Ilse tot de enthousiaste toehoorders- en kenners. De muziek ook in Huize André de la Porte aan de Jan Steen laan in Heemstede, verstomde nooit, zelfs niet in de donkere oorlogsdagen, noch ging hun huis toen als middelpunt van hun grote vriendenkring verloren. Samen met Ilse zelf een voor treffelijk violiste kwamen vele amateurs en professionele kunstenaars musiceren en werden daarnaast vele plannen voor na de oorlog gesmeed. Niet alleen zakelijke, ook strikt persoon lijke. Eén daarvan was de verwerkelijking van het ideaal eens op de Veluwe een huisje te bezitten waar ze zich zo nu en dan uit de drukke werkkring van Hans konden terugtrekken, om in de rust van de bossen nieuwe energie te vergaren. Een ieder die hen in Garderen heeft bezocht, weet hoezeer dit ideaal in vervulling is gegaan. Op 1 mei 1966 kwam het grote, warme hart van Hans André de la Porte voor altijd tot stilstand. Een succcesvol industrieel een kostbaar bezit van onver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 35