37 collega Westerveld terugtrad als reactie op de benoeming van een n.s.b.-burgemeester in Haarlem. Het was in zijn raadslids- en wethoudersperiode een tijd van kleurrijke figuren in het stadsbestuur. Van een garnituur die men daarnaast en daarna in de vroedschap van onze stad niet gemakkelijk aantreft: de artistieke Bomans (Sr.) speler met het woord, de hard en zakelijk aandoende Slingenberg, de fijnzin nige jurist en mens Bruch, de scherpzinnige en strijdbaar debat terende Reinalda. Zij zijn er niet meer. Zij waren wat. Alle vier gingen nog naar eldersBomans parlementslid en gedeputeer de, Slingenberg minister van Sociale Zaken, Bruch gedepu teerde, aangezocht voor landelijke functies ook. Reinalda Eerste-Kamerlid, na zijn burgemeesterschap Commissaris van de Koningin in Utrecht en tenslotte lid van de Raad van State. Voor zijn socialistische aanhang was hij a.h.w. een symbool. Daar zag men in hem de wethouder die krachtig voor de komst van nieuwe woonwijken had geijverd, een uitkomst voor vele gezinnen uit de krottenbuurten van onze stad. Schrijver dezes onderschat niet de bijdrage van anderen in dit beleid. Maar vele arbeiders droegen er Reinalda voor op de handen. Boven dien werd naar hun gevoelen aan hem bewaarheid welke be gaafdheden er verscholen lagen in de arbeidersklasse. Reinalda, een der hunnen, was iemand geworden, werd in andere krin gen zeer gerespecteerd en behield de band met de zijnen. Hij kon er niet zonder. Een voortreffelijk voorzitter. Een man die zijn zaken (en zijn mensen!) kende, ook als hij in de veelheid van zijn arbeid (op zeker ogenblik meer dan vijftig functies) wel eens iets onge lezen had gelaten. Gezelligheid? GoedMaar eerst de punten van de agenda vlot en kundig afgewerkt. Zelf zag hij snel de kern van een probleem, hij koerste dadelijk op de oplossing af. Een bindende figuur tevens, die daardoor wel eens voor te vlot en te diplomatiek moest doorgaan. Hij heeft wat conflicten voor anderen opgelost. Hij poogde de zaken altijd zo objectief mogelijk te zien en verwierf zich daardoor, afgezien van zijn plaats, zijn beroep in het bedrijfsleven, in grotere kring dan die van zijn komaf, groot respect en genegenheid.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 39