PIETER INGWERSEN 19 februari 1894 21 juli 1966 Ondanks de afwezigheid van velen als gevolg van uitstedig- heid door vakantie, bevonden zich tientallen familieleden, vrienden, bekenden en zakenrelaties op dinsdag 26 juli jl. te Heemstede om hun medeleven en belangstelling te tonen bij de ter aarde bestelling van de Heer P. Ingwersen op de Algemene Begraafplaats aldaar. Met hem is een bekende persoonlijkheid in Groot-Haarlem heengegaan. Zichzelf zag hij, met zijn bescheiden aard, niet zo. Immers, nuchter en praktisch ingesteld, wars van het opbouwen van een persoonlijke image, ging hij gestaag en zonder veel drukte zijn gang. Zoals zijn oudste zoon in de rouwdienst zei: „Vader was, zoals hij was". Hij heeft gewerkt „zolang als het dag was" en langer om de diverse taken waarvoor hij zich zag ge steld en dat waren er niet weinige met animo te vervullen. In de jaren vóór de tweede wereldoorlog was de Heer Ing wersen reeds vanaf 1911 bij het bankierskantoor H. Oyens Zn. N.V. te Amsterdam werkzaam. Via de functie van Chef van de Effecten-afdeling klom hij in de dertiger jaren op tot procuratiehouder. Daarnaast bekleedde hij jarenlang de func tie van ouderling alsmede die van penningmeester van de Commissie van Beheer in de Gereformeerde Kerk te Amster dam. In de oorlogsjaren was de Heer Ingwersen als rechtgeaard Nederlander betrokken bij het verzet en in september 1944-, na de „Dolle Dinsdag", moest hij met zijn gezin Amsterdam ver laten en onderduiken. Een gelukkige bijkomstigheid was de sympathieke geste van Mevrouw van Swinderen -Van Eeghen, die hem haar huis, de buitenplaats „Berkenrode", ter beschik king stelde. Vanaf die tijd werd Heemstede voor de Heer Ingwersen en zijn gezin de woonplaats en hij, als geboren Amsterdammer, beschouwde zich toch wel degelijk als inwoner van Groot-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 41