MR JAN HENDRIK JACOB SIMONS 16 juni 1908 23 juni 1966 Op 23 juni 1966 overleed Mr. J. H. J. Simons in de leeftijd van 86 jaar. Mr. Jan Hendrik Jacob Simons werd op 1 april 1880 in Geldrop (N.B.) geboren studeerde en promoveerde te Leiden en werd op 16 juni 1908 te Haarlem beëdigd. Gedurende zijn langdurige loopbaan was de overledene o.m. lid van de Raad van Toezicht der Advocaten, later vice- deken, rechter-plaatsvervanger, voorzitter van het Scheidsge recht voor de Bloembollenhandel, president-commissaris van kousenfabrieken Hin N.V. terwijl hij voorts tal van maat schappelijke functies bekleedde waaronder het bestuurslid maatschap van de toenmalige Haarlemsche Orkest Vereeni- ging. Op 16 juni 1958, ter gelegenheid van het uitzonderlijke 50 jarige advocatenjubileum, overhandigde Mr. H. M. van Fene- ma, de toenmalige Burgemeester van Zandvoort de ge meente, die hij jarenlang als raadsman terzijde had gestaan Mr. Simons de versierselen, behorende bij de koninklijke on derscheiding tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, bij welke gelegenheid de President van de Haarlemse Rechtbank hem prees vanwege „zijn bescheidenheid en hoffelijkheid". Niet alleen in uiterlijk, doch ook naar het innerlijk was hij een „Franse" advocaat. Scherp van intelligentie, breed van interesse en blij van geest. Een gevaarlijke tegenstander in de rechtszaal en een boeiend spreker aan tafel of in de sociëteit. Hij kon dit zijn, niet alleen dankzij een grote belezenheid, doch vooral door zijn warme interesse voor hetgeen door en met mensen geschiedde. Dat hij zowel in de sociëteit „Trou moet blycken" als in „Teisterband' zijn eigen plaats had, is te danken aan zijn on vervangbare persoonlijkheid. van Löben Sels

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 45