JOHANNES WILDSCHUT 24 Juli 1879 5 November 1966 Op 5 November 1966 overleed oud-notaris J. Wildschut, die sinds 1916 ingezetene van Haarlem was in welk jaar hij hier ter stede benoemd werd als opvolger van notaris N. J. K. Vers- feit. Hij bereikte de leeftijd van 87 jaar. J. Wildschut werd op 24 Juli 1879 te Jisp geboren als 4de zoon in het gezin van 7 kinderen van de toenmalige burge meester van Jisp en Wijde Wormer. In dit open waterrijke polderlandschap bracht hij als kind zijn vrije tijd door met zeilen, roeien en zwemmen. Hier werd de basis gelegd voor zijn belangstelling voor de natuur en wel speciaal voor de vogels en het weer, die hij tot op de laatste dag van zijn leven behield, evenals zijn interesse voor molens, waar van er twee aan zijn vader toebehoorden en in de hele geschie denis van de Zaanstreek, waarvan hij in sommige opzichten een kenner was. Zijn wachtkamer en kantoor, volgehangen met oude pren ten van de Zaanstreek, lieten deze laatste belangstelling duide lijk uitkomen. Door lid te worden van de Vereeniging „Haerlem" toonde hij zijn interesse voor de geschiedenis van zijn nieuwe woon plaats. De keuze van het notariaat was vrij willekeurig. ,,Ik ben er in gerommeld" heeft hij wel eens gekscherend gezegd, maar toen hij er 39 jaar later mee ophield, vertelde hij, dat hij dit be roep met hart en ziel had uitgeoefend en het altijd opnieuw zou kiezen. Bij zijn cliënten was mijn vader zeer gezien. Hij stond be kend als een rechtschapen en strikt eerlijk mens. In het alge meen kon hij goed met mensen omgaan. Het menselijke con tact met zijn cliënten was voor hem even belangrijk als de za kelijke kant. Hierbij werd hij in alle opzichten door zijn vrouw trouw ter zijde gestaan. Velen hebben dit ondervonden onder andere doordat zij be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 47