50 strijders aan de Zeeweg te Overveen. Op 8 december 1954 nam hij afscheid van „De Kondor" om zich, naar zijn zeggen, „ge heel" aan het wethouderschap te gaan wijden. Bij zijn energie ontwikkeling werd het verschil nauwelijks gevoeld. Zeventig jaar oud nam hij in 1958 afscheid als wethouder, maar een af scheid betekende voor Van Geluk niet de beëindiging van zijn initiatieven. Toen alle omstandigheden en overheidsbepalin- gen tegen schenen, stichtte hij in het „Wethouder Van Geluk- park" te Overveen het riante restaurant „De Bokkedoorns", gefinancierd uit de opbrengst van zandverkoop uit een van hoog duin tot diep meer gewijzigd landschap. Precies op de door Van Geluk al anderhalf jaar tevoren in zijn agenda vast gestelde datum opende het restaurant in 1961 en daarna hield hij vrijwel dagelijks nauwgezet toezicht op de ontwikkeling van het restaurant en van de levende have van het park. Zijn uiterlijk wijzigde de laatste jaren, toen hij een baard liet staan, maar zijn wezen de strijder, de doorzetter met de kwajongensinslag veranderde niet. De grote sigaar, losjes uit de binnenzak tevoorschijn gehaald, hoort bij het uiterlijk beeldde uitgesproken mening over politiek, over mee- en te genstanders, over grootscheepse plannen hoort bij het inncr- lijk. Hij heeft zich met kracht willen verzetten tegen ziekte, maar die strijd heeft hij, juist 78 jaar oud, tegen het einde van 1966 verloren. Zijn plaats blijft open, omdat mannen, waarin zijn eigenschappen samengaan, niet of nauwelijks voorkomen. Peereboom Voller

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 52