79 welkom geheten door burgemeester Mr E. A. Jordens, en de commissaris der Koningin, Jhr. Mr J. W. M. Schorer. „H.H.M.M.", vermeldt het courantenverslag, „boden den burgemeester en ook Jhr. Schorer de hand". Vervolgens wer den bloemen aangeboden, aan de koningin door een dochter van de wethouder en redacteur van de Opregte Haarlemsche Courant, Mr A. C. Waller, aan de koningin-regentes door de dertienjarige Sytske Cato Land, dochter van de gemeente secretaris en rechter-plv. in de stedelijke rechtbank, Mr A. A. Land. Na op het stationsplein te zijn toegezongen door leerlingen van de volkszangschool der maatschappij tot Nut van 't Alge meen, werd, begeleid door een erewacht, een uitgebreide rij toer gemaakt door de „in feestgewaad gestoken stad". Met de zorg daarvoor hadden zich de Heren W. H. Voet, J. Pander en J. G. Schürmann belast. Tegen het middaguur was op het stadhuis een déjeuner van zeventig couverts aangericht, door Droste verzorgd10. Eerst tegen half zes verschenen de vorstin nen aan Teylers nieuwe museum op het Spaarne. Bij hun ver trek van het stadhuis hadden zij f. 1200,beschikbaar gesteld voor de armen der stad. Zij werden in de met palmen versier de vestibule van het museum begroet door de directeur Mr A. W. Thöne, auditeur-militair, en voordien enige jaren werk zaam als laatste griffier van het in 1877 opgeheven Kantonge recht te Beverwijk. Zijn oudste zoon overhandigde een bou quet bloemen aan de regentes. De dochter van de directeur P. Loosjes bood de twaalfjarige koningin bloemen aan. Voor dat de rondgang door het museum een aanvang nam, plaat sten de vorstinnen haar handtekeningen in het bezoekersboek. „Achtereenvolgens werd bezocht het palaeontologisch, mine- ralogisch en physisch kabinet. De H.H. Doctoren Winkler 11 en Van der Ven hadden de eer H.H.M.M. enkele voorwerpen te mogen voorstellen en daarvan de gewenschte verklaring te geven. H.M. de jeugdige Koningin scheen blijkbaar bijzonder belang te stellen in de mineralia. De tijd ontbrak om de overige kabinetten te beschouwen. Na een bezoek van ruim vijftien minuten vertrokken H.H.M.M., nadat H.M. de Koningin-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 81