93 het leerprogramma verzwaard werd met Frans, de aardrijks kunde zich uitstrekte tot heel Europa en de rekenarij via de beredeneersommen op weg ging naar rente- en percentage berekeningen. Daar troonden mannen als de onderwijzers Visser, Kuyper, Meerburg, Van Dam en Westerveld die zo'n vereerder was van Frederik van Eeden. En niet te vergeten Sturing, Donker en vooral M. Eikelenboom. Van deze leer krachten heb ik, behalve Eikelenboom, alleen Westerveld als klasse-onderwijzer gehad. Wij noemden hem „Westerpik" of „Wessie"hij was een vervaarlijk lange man die onze oren niet altijd met égards behandelde, in dat opzicht was hij kennelijk geen goede discipel van de zachtmoedige dierenvriend Van Eeden. Kuyper heb ik veel later nog goed leren kennen en als tachtiger nog lang in Haarlems straten zien lopen. Ook hij was een lange man met een stem als een diepe orgelpijp, hij is trou wens, naar ik meen, jarenlang een onmisbare steun geweest aan de baskant van dat onvolprezen stemmenorgel dat zoveel, als Liedertafel „Zang en Vriendschap" tot de glorie van onze stad heeft bijgedragen. De drie laatstgenoemden, Donker, Sturing en Eikelenboom waren een soort leraarsfiguren. Donker omdat hij ook in zo'n groot huis woonde op het Staten Bolwerk waarin hij op le raarsmanier jongens en meisjes huisvestte, zowel lagere school- leerlingen als H.B.S.sers en gymnasiasten als het moest. Hij kon erg kwaad worden en werd dan nog roder dan hij al was, alsof hij zou barsten. Sturing en Eikelenboom waren inderdaad een soort leraren en zijn dat ook later helemaal echt geworden, Sturing als plant- en dierkundeman a la Dr. Jac. P. Thijsse, hij organiseerde al altijd natuurhistorische tochten ook met ons, soms zelfs naar het buitenland, erg voorlijk dus voor zijn tijd. M. Eikelenboom De man die destijds op Hupie's school les gaf in de zesde klas, M. Eikelenboom, was later in zijn carrière helemaal niet te stuiten. Ik heb zijn laatste jaar als schoolmeester meege maakt, genoten mag ik wel zeggen, want hij was een juweel in zijn vak, uit en te na bemind bij alle leerlingen, zelfs bij die

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1966 | | pagina 95