hedendaagse stedebouwkundigen dienen te zijn hun eigen tijdse plannen zodanig in te passen in wat een voorgeslacht ons aan cultuurbezit heeft nagelaten, dat het eigen karakter van een stad behouden blijft. Met grauwe gelijkvormigheid bewijzen wij onszelf noch ons nageslacht een dienst. In dit opzicht heeft ons bestuur ook in 1967 met vertrouwen de plan nen gevolgd die Haarlems stadsbestuur ontwikkelt. Bijeenkomsten In 1967 werden de volgende bijeenkomsten/excursies ge houden: 23 januari: Prof. Dr. A. E. Cohen spreekt over „Afstam- mingssagen in de Middeleeuwse Geschiedbe- schrijving en hun betekenis", waarbij o.a. de Brederodes gememoreerd worden. Deze bij eenkomst werd belegd in samenwerking met de Afd. Kennemerland van de Nederl. Genealo gische Vereniging. 7 maart: De heer C. van Dijk, direkteur van de Stads bibliotheek en Leeszaal, vertelt ons over ,,De huidige stand van het Coster-Gutenbergvraag- stuk". Dia's illustreren het gesprokene. 14 maart: Dia-wandeling door Oud-Schoten onder lei ding van Mr. H. C. Wieringa. Evenals op 28 nov. 1966 is Zaal „De Linge" in Haarlem- Noord met enkele honderden personen bezet, die volop genieten. 7 april: De Volkskundecommissie van onze vereniging heeft in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een volksliederenavond belegd. Dr. Tj. W. R. de Haan (voorzitter) spreekt over „De tegenwoordige presentatie van het Nederlandse volkslied". Mevrouw J. Mienes- Bregman zingt Westfriese volksliederen. Me vrouw Marie Cécile Moerdijk brengt volks liederen uit velerlei landen ten gehore. Een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 10