9 aantal scholieren bewijst hoezeer het volkslied leeft. 13 mei: De jaarlijkse Luilakwandeling wordt in Velsen gehouden over de buitenplaats Waterland naar het fraai gerestaureerde Beeckesteyn. Een rond leiding door Beeckesteyn toont ons de grote zorg die aan de restauratie is besteed. De koffie wordt gedronken in „het rijke plantsoen van Velzerbeek" (Ds. J. Craandijk). 29 juni: De jaarvergadering start deze keer in het per ceel Nieuwe Gracht 7 (vroeger ambtswoning van de Commissaris van de Koningin). De fraaie historische vertrekken worden bezichtigd en via het oude koetshuis wandelen wij door de Ridderstraat naar de voormalige Oud-Katho lieke schuilkerk in de Kokstraat. In de thans hier ingerichte sociëteit van ons lid, de heer Jan Kraakman, wordt de jaarvergadering ge houden. 16 september: Bijna 120 leden brengen een bezoek aan Me- demblik en Hoorn. Op het kasteel Radboud worden de Haarlemmers met koffie verwel komd door de slotvoogd Mr. J. G. Norbart (burgemeester van Medemblik)De Ned. Herv. kerk en de zomerstal van de familie Schouten worden bezocht. Na de lunch in Café-Rest. „De Roskam" te Hoorn, wandelen de deelnemers via Noorder- kerk en St. Pietershof naar het stadhuis, waar de loco-burgemeester Drs. W. F. G. Wiese een geschiedkundig verantwoord welkomstwoord spreekt en thee aanbiedt. Deze excursie was voortreffelijk georganiseerd door ons bestuurslid Jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland. 23 oktober: „De Grote Markt te Haarlem in de loop der tijden" is de titel van de causerie die ons be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 11