10- stuurslid Mr. H. E. Phaff voor ons houdt. Veel mooie dia's worden vertoond van Haarlems eeuwenoude marktplein en zijn bebouwing. 2 november: Ten gerieve van onze leden heeft de gemeente archivaris, Drs. N. M. Japikse, de tentoonstel ling „Het Stadsbestuur van Haarlem van 1245 tot heden" (gehouden van 16 oktober t/m 3 no vember) 's avonds van 20 u. tot 22.30 uur open gesteld. Vele leden nemen kennis van Haar lems oudste documenten en archiefstukken. 27 november: Een avondbezoek wordt gebracht aan de ten toonstelling van „oude kaarten en prenten van Noord-Holland uit de periode van 1500 tot 1900", die ter gelegenheid van het eerste lus trum van de Eerste Lagere Technologische School voor de Levensmiddelenindustrie in Nederland in de moderne Oudorpse school wordt gehouden. 11 december: De beraamde lezing van Dr. C. A. van Swig- chem kan wegens ziekte van de spreker geen doorgang vinden. Als invaller treedt de heer A. J. de Koning uit Hoofddtorp op. Deze technisch adviseur van „De Hollandse Molen" vertelt boeiend bij een serie prachtige kleuren dia's over molens en molenleven. Nederland bezit nog 956 molens Cursus Plaatselijke en Streekhistorie voor Noord- en pjuid-Holland De in 1966 aangevangen cursus die onze vereniging in sa menwerking met de Afdeling Kennemerland van de Nederl. Genealogische Vereniging organiseerde, vond in 1967 voort gang met de volgende cursusdagen 21 januari: Drs. H. H. van Regteren Altena, conservator bij het Instituut voor Prae- en Protohistorie van de Universiteit te Amsterdam, behandelt het archeologische onderzoek in Noord- en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 12