11 - Zuid-Holland voor de periode der middel eeuwen. Dr. H. van der Linden, secretaris-penning meester van het Hoogheemraadschap van Rijnland, spreekt over „De ontginning van het hart van Holland in de middeleeuwen." 's Middags kunnen de deelnemers kennis ma ken met een klankbeeld over Warmond. 18 februari: Prof. Mr. J. Th. de Smidt, hoogleraar in het oud-vaderlands recht te Leiden, houdt een in leiding over de Hollandse bestuurs- en rechts geschiedenis. Drs. J. Fox, verbonden aan het Rijksarchief te 's-Gravenhage, vertelt over het gebruik van enkele voor de Hollandse geschiedenis belang rijke archieven. In de namiddag bezoeken de cursisten in drie groepen o.a. de Grote Kerk, de Hoofdwacht (waar de heer Th. Hoog de bezoekers een toe lichting geeft) en enige hofjes. 18 maart: Drs. A. M. van der Woude, wetenschappelijk medewerker van de Afdeling Agrarische Ge schiedenis van de Landbouw Hogeschool te Wageningen, belicht enkele aspecten van de plattelandsgeschiedenis, agrarische geschiede nis, opkomst nijverheid en historische demo grafie. Een middagbezoek wordt gebracht aan het Frans Halsmuseum, waar de direkteur, de heer H. P. Baard, een inleiding houdt over het museum en de betekenis van Frans Hals. 1 april: De heer H. L. Kruimel, conservator van het Centraal Bureau voor Genealogie te 's-Graven- hage, houdt een referaat over de bronnen en methoden met betrekking tot genealogie en heraldiek. Dr. D. P. Blok, direkteur van de Afdeling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 13