140 In de Gouden Leeuw werden deze plokgelden door de notaris in een houten glijgoot gedeponeerd, waarbij de hoog ste bieder het geld in zijn hoed opving. Vóór de veilingen in de Gouden Leeuw werd er geveild in Het Gulden Vlies op de Grote Markt, het voormalige woonhuis van Laurens Coster. Later noemde men het Gulden Vlies het Bossche Koffiehuis of wel het Booze Huis, vanwege de slechte reputatie. Uit de oude Notulenboeken is een staat met alle namen van de leden opgesteld, waarbij vele van vóór 1827 tot op heden, totaal 240 namen, waarbij bekende Haarlemse na men van verschillende geslachten nog steeds in onze le denlijst voorkomen. In het College Veillust bestaan nog steeds de oude ge woonten. Een vergadering wordt Comparitie genoemd. Een etentje Broedermaaltijd. Het aannemen van nieuwe leden wordt bij stemming met witte en bruine bonen gedaan en bij het aannemen van een nieuw lid, is dit lid verlicht of aangenaam verklaard. Het bestuur bestaat uit een president, een scriba en een thesaurier. De scriba werd enkele jaren geleden verzocht een opstelling te maken van alle leden, vanaf vóór 1827. Het werd een heel boekwerk, met vele oude en nieuwe foto's met zomogelijk een kleine levensbeschrijving van onze 240 overleden en nog aanwezige leden. Het begon aardig documentatie materiaal te worden, zo dat in een Comparitie besloten werd, gezien de narigheid van de brand in 1884, om twee fotocopiën van dit boek te maken. Een van deze boeken zal in bruikleen gegeven worden bij het Gemeente-Archief en is dan gelijk veilig opgeborgen. Vele gegevens en foto's heeft de scriba kunnen uitwisselen met het Gemeente Archief. Van een aantal oude portretten zijn reproducties gemaakt en goed gedocumenteerd opge borgen in het portretten archief van de Gemeente en in onze Documentatieboeken. Het zoeken naar gegevens over al deze oud leden geeft vele

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 142