145 opcenten op de grondbelasting te verhogen van 50 op 60. 20. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland installeert in het Provinciehuis een commissie voor onderzoek naar de luchtverontreiniging ten noorden en zuiden van het Noordzeekanaal. Plaatsing van het beeld „Stadten" van Kees Verkade in de Grote Houtstraat ter hoogte van het Proveniershuis. 21. Prins Claus stelt de Kennemer Sporthal nabij de Delft laan in gebruik. 22. f De heer G. Hurkmans, oud-chef-de-bureau op een ad vocatenkantoor en bekende figuur in de kring van het amateurtoneel. 23. f Prof. Hendrik Andriessen uit Den Haag, naar wie de r.k.-uloschool aan de Bernard Zweerskade is genoemd, metselt de laatste steen. (Zie 9 juli) Mr. dr. D. K. S. van Lier, oud-vice-president van de Amsterdamse rechtbank. 24. B. en W. besluiten namen van straten in Meerwijk (Haarlem-Oost) te noemen naar Mary Fleischmann (18541940), naar pedagogen en naar ijveraars voor de vrede en verdraagzaamheid. 30. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt mevrouw J. A. de Vries afscheid als secretaresse van de directie van het Frans Halsmuseum. FEBRUARI 1. In de vacature van ir. W. Merkx benoemen Provinciale Staten tot lid van Gedeputeerde Staten dr. C. G. M. Miermans uit Haarlem en zij besluiten het uitspreken van het gebed voor de vergadering begint af te schaffen. Drs. W. J. de Bruyne aanvaardt de functie van direc teur van het Provinciaal Opbouworgaan en volgt de heer C. Lijnzaad op die wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar is afgetreden; de dienst heeft een re organisatie ondergaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 147