146 3. De Zuiderkapel aan de Zuiderstraat zal worden gesloopt wegens de reorganisatie van de omgeving; de kapel wordt ondergebracht in een pand aan de Gedempte Oudegracht dat deze dag in gebruik wordt genomen. De voorzitter van de Dr. J. Th. de Visserstichting voor christelijk onderwijs, de heer J. Fontijne, slaat de eerste paal van de protestants christelijke lagere De Savornin Lohmanschool in Schalkwijk (zie 4 nov.). In het gebouw van de Katholieke Vakbeweging aan de Kruisweg wordt een kantoor van de Italiaanse Vakbond A.C.L.I. in gebruik genomen. 5. Plannen worden bekend gemaakt om de twee bestaande parochies der r.k. kerk in Schalkwijk en de twee gepro jecteerde parochies samen te voegen tot één (zie 12 maart) 8. j- De heer G. G. Saveur, oud-directeur van de gevange nissen van Haarlem en 's-Gravenhage. 11. Mr. Rob du Bois ontvangt een Visser-Neerlandiaprijs voor een compositie voor twee violen. 14. De directie van de Kousenfabrieken Hin n.v. vraagt aan het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem toestemming met ingang van half maart de arbeidstijd te verkorten van 390 leden van het uit ruim 600 man bestaand per soneel gedurende drie maanden. 16. Wethouder W. van Liemt stelt de Gemeentelijke Groot handelsmarkt aan de Jan van Krimpenweg in de Waar- derpolder in gebruik. 18. Viering van het gouden jubileum van de Haarlemse Grossiersvereniging van groenten en fruit „Eendracht maakt macht". 19. t De heer J. F. C. Brinkmann, directeur van café-restau rant J.J. Brinkmann aan de Grote Markt, (zie 25 juni). 20. In het Noorder Sportpark worden de beelden „De danser" van Arthur Sproncken en „Suzanna" van Oscar Jespers onthuld (zie 20 mei). 22. Voor de restauratie van de toren van de Grote Kerk stelt de gemeenteraad een extra krediet van f. 2.405.725

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 148