12 - Dialectologie, Volkskunde en Naamkunde van de Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen te Amsterdam, houdt een boeiend betoog over de naamkunde van Hollandse plaatsen, lande rijen, wateren, enz. De cursus wordt besloten met een geanimeerde discussiemiddag, waarbij o.a. de Algemeen Rijksarchivaris, Dr. J. L. van der Gouw, aan wezig is en het woord voert. Op voorstel van de heer Van der Gouw worden de cursisten uitgenodigd op enkele zaterdagen een bezoek aan het Rijksarchief te brengen, waar voor deze gelegenheid enige belangrijke stukken zullen worden tentoongesteld. De cursus is bijzonder succesvol geweest. De deelnemers waren afkomstig van 36 plaatsen uit Noord-Holland, 34 plaat sen uit Zuid-Holland en 7 gemeenten buiten deze twee pro vincies. Van de gehouden referaten werden uittreksels aan de deelnemers verstrekt. Een bijzonder woord van dank aan de heer A. G. van der Steur is hier op zijn plaats; voor de organi satie heeft hij met zijn helpers bergen werk verzet. Als resultaat van de cursus is in de loop van het jaar de „Stichting Contactcentrum voor regionale en plaatselijke ge schiedbeoefening in Noord- en Zuid-Holland tot stand ge komen. Het eerste nummer van het tweemaandelijkse con tactblad van deze stichting verscheen eind 1967. Verdere activiteiten Mede onder auspiciën van de Volkskundecommissie van de Vereniging „Haerlem" verscheen als tweede deel (na Schoten) in de serie „Dorp en Stad" het boek „Drie baarsjes en een ham" (onder redactie van Dr. Tj. W. R. de Haan), handelen de over de geschiedenis en het volksleven van Spaarndam. Ten behoeve van de actie „Amsterdaad '75" werd de Hoofdwacht enkele middagen opengesteld ter tekening van de lijsten met adhesiebetuigingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 14