151 - 26. De gemeenteraad stelt een bestemmingsplan voor het Plesmanplein/Plesmanlaan vast (zie 29 nov.), besluit de tarieven voor het zwemmen in de gemeentebaden te ver hogen, gaat over tot ruiling van grond in de De Wit- straat ten behoeve van een metaalbedrijf dat naar de Waarderpolder verhuist en stelt zich garant voor een lening ten behoeve van de bouw van een verzorgings huis dat de diaconie der Hervormde gemeente in Haar lem aan de Prins Bernhardlaan gaat bouwen, f De heer G. J. Veldwijk, aannemer en een der oprich ters van de Chr. Aannemers- en Bouwpatroonsbond. 28. Ter gelegenheid van de geboorte van PRINS WILLEM- ALEXANDER (op donderdagavond 27 april) worden on der leiding van het Centrum-comité van de Commissie Nationale Feesten enkele festiviteiten gehouden, onder meer aanbieden van beschuit met muisjes; kinderen die op dezelfde dag als de prins geboren zijn ontvangen een geschenk. Congres van de afdeling Nederland van International Police Association. 29. Het jaarlijkse bloemencorso voor de bollenstreek voor het eerst tot en met Haarlem doorgetrokken. Dr. M. W. Holtrop uit Bloemendaal bij zijn afscheid als directeur van de Nederlandse Bank benoemd tot Grootkruis in de orde van Oranje-Nassau (zie 25 nov.). Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana ontvingen de volgende inwoners van Haarlem en om liggende gemeenten een koninklijke onderscheiding. Ridder Orde Nederlandse Leeuw: Mr. J. H. P. E. Mijnssen, Heemstede, president van het gerechtshof te Amsterdam; mr. F. A. J. Schade van Westrum, Aerden- hout, kantonrechter te Amsterdam; ir. A. Drijver, Be verwijk, voorzitter van de raad van bestuur van de Hoog ovens; P. Goedkoop, Bloemendaal, directeur van de Ned. Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Officier Orde Oranje-Nassau: Mr. F. W. D. C. A. van Hattum, Santpoort, advocaat en procureur te Amster-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 153