153 3. f Ds. S.J. Dokter, geestelijk verzorger van de Stichting „Vogelenzang" in Bennebroek. 4. De hockeyclub B.D.H.C. behaalt het kampioenschap van Nederland voor dames. 6. Prins Claus, benoemd tot directeur van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, bezoekt de jaarverga dering in het gebouw aan het Spaarne. 7. Op het 31-toonsorgel in Teyler's museum wordt een con cert gegeven ter gelegenheid van de 400e geboortedag voor de Italiaanse componist Monteverdi (zie 4 juli) 9. f De heer A. G. Spaargaren, secretaris van de Haarlemse Handels-Vereniging (de viering van het 75-jarig bestaan van deze vereniging op 10 mei wordt afgelast). Viering van het 60-jarig bestaan van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Algemene Bond van Sigaren winkeliers. 10. Op de „dag der verpleging" tekenen de directies van de vier grote ziekenhuizen een overeenkomst van de „Stichting ziekenhuizen" en wordt in de Vleeshal een tentoonstelling gehouden waarbij propaganda gemaakt wordt voor toekomstige medewerkers(sters) van zieken huizen. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het café restaurant in het Wandelbos Groenendaal in Heemstede worden dezelfde consumptieprijzen berekend als die van 1917. 11. Eerste bijeenkomst van de Dorpsraad van Spaarndam. 13. Een bliksem-actie ten behoeve van „Eten voor India" levert in Haarlem f. 41.910 op. De bloemenmeisjes van de Generaal Cronjéstraatvereni- ging treden voor het eerst in het openbaar op. 16. De Koninklijke Marine brengt een bezoek aan Haarlem met twee patrouille-vaartuigen die in het Noorder Buiten Spaarne ligplaats krijgen. Bij zijn afscheid als ambtenaar van de Verzekeringskamer bij het ministerie van Justitie wordt de heer A. C. J.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 155