154 Kroon uit Haarlem benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 17. De vergadering van de Provinciale Staten besluit de wedden van de leden van Gedeputeerde Staten te ver hogen van f. 35.000 tot f. 38.000 en stemt in met hetgeen Gedeputeerde Staten hebben gedaan ten aanzien van de aankoop van het wandelbos van Linnaeushof in Benne- broek (zie 30 mei). In Epe wordt het tienjarig bestaan van het Wisselseveld gevierd, een Haarlems bezit waar schoolkinderen regel matig verblijven. 18. Wetenschappelijk congres en viering van het gouden jubileum van de Vereniging voor Godsdienstige Op voeding „Westhill". 19. Bij zijn afscheid als commandant van de Vrijwillige brandweer van Heemstede wordt de heer T. H. Duindam de gouden medaille der gemeente aangeboden; de heer J. P. Tijmes volgt hem op. 20. Prof. J. Bronner onthult het naambordje „Prof. J. Bronnerlaan" (de vroegere Boslaan nabij het Hildebrand- monument in Den Hout). Autoriteiten maken een rondrit langs de beelden die op verscheidene punten in de gemeente zijn opgesteld, zijn tegenwoordig bij de overdracht van „Vier heemskinde ren" van Erik Claus nabij de Prof. Kohnstammschool in Haarlem-Noord en bezoeken in Schalkwijk een expo sitie van klein plastiek uit de verzameling van het Frans Halsmuseum. 22. Ir. J. E. Heesterman, Haarlem, adviseur bij het Konink lijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 24. Na bespreking van een financiële nota van B. en W., waarin onder meer verhoging van watertarieven, rei nigingsrechten en rioolrechten wordt aangekondigd, be sluit de gemeenteraad het aantal opcenten op de perso nele belasting te verhogen van 150 tot 200. Prins Claus stelt in Velsen de nieuwe centrale van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 156