- 156 - 2. In de Nieuwstraat wordt een beeld van Ernst Kerstens geplaatst. 3. In het Bloemendaalse Openluchttheater wordt het 60- jarig bestaan van ,,'t Kopje" gevierd. 6. f De heer R. M. van der Hart, oud-hoofd ener openbare lagere school, vroeger leider van aubades op Koninginne dag en een bekende figuur in kringen van bloembollen cultuur. 9. De wethouder van onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, slaat de eerste paal van de Hogere Technische School aan de Schoonzichtlaan hoek Veldzichtlaan. De heer E. L. Nauta, chirurg in Haarlem, benoemd tot ereburger van Middelburg voor zijn bijdrage aan de be vrijding. 11. Pastoor C. Pouw in Heemstede, 40 jaar priester. f De heer P. den Breejen van den Bout, Heemstede, directeur van een internationaal aannemingsbedrijf. 12. In de Vishal wordt de tentoonstelling „Israël" gehouden, voorbereid door de afdeling Haarlem van de Neder landse Zionisten Vrouwen Organisatie. 13. In Zandvoort nemen 41 burgemeesters deel aan het Congres van de Unie der Europese Gemeenschap en zij worden in Haarlem ontvangen door het Provinciaal bestuur van Noord-Holland. 14. De gemeenteraad besluit een lening van f. 24.000.000, nodig voor de bouw van 540 gesubsidieerde huurwonin gen voor middengroepen in Schalkwijk te garanderen, stelt een krediet van f. 400.000 beschikbaar voor de verdere aanleg van het Burgemeester Reinaldapark en aanvaardt van de heer W. Niermeijer uit Bloemendaal archivalia over de bezettingsjaren, bestemd voor het Gemeentearchief. 18. Ds. A. Riddersma doet zijn intrede als predikant bij de Gereformeerde kerk in Heemstede. 19. De vergadering van de Provinciale Staten stelt zich achter het advies van Gedeputeerde Staten over een ont-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 158