13 Aan de Stichting Internationaal Orgelconcours werd de Hoofdwacht wederom ter beschikking gesteld voor het houden van clavecimbellessen. De bovenverdieping van ons gebouw werd als vergader ruimte afgestaan aan de Kring Haarlem van de Bond van Nederl. Architecten, die enige voorzieningen aanbracht, zo dat deze ruimte in de toekomst eveneens voor exposities door onze vereniging kan worden benut. Dank zij de Afdeling Monumentenzorg werd het dak van de Hoofdwacht opnieuw beschoten en van nieuwe pannen voorzien. De door bemiddeling van de heer W. van Liemt, wethou der van Openbare werken, aangebrachte avondverlichting in het gebouw voldeed bijzonder goed. Op de woensdagavonden van 27 september, 4, 11, 18 en 25 oktober, alsmede op 1 november, was de Hoofdwacht voor onze leden geopend. Vele leden konden hierdoor, vaak voor het eerst, kennis maken met het interieur, prenten, foto's en boekerij. Dit jaar vertrok de heer Corneille F. Jansen, hoofd van de Afdeling Monumentenzorg van het Bedrijf Openbare Werken, uit Haarlem. Op de afscheidsreceptie op 24 augustus werd hij namens onze vereniging toegesproken door de heer C. Wiegel, die hem dank bracht voor het vele werk dat hij in het belang van onze stad heeft gedaan en voor de gedegen bijdragen in ons jaarboek. De heer Corneille F. Jansen werd een boekwerk overhandigd. Op 7 november werd het eerste exemplaar van het boekje „Haarlem in oude ansichten" ten stadhuize aan burgemeester Cremers aangeboden. De bestuursleden Th. Hoog, Drs. N. M. Japikse en C. Wiegel waren hierbij tegenwoordig. Voor de leden onzer vereniging werd door de uitgever een reductiebon voor dit boekje verstrekt. Restauratiefonds Uit dit fonds werd een bijdrage gegeven voor het herstel van de luifel aan het pand Gedempte Oude Gracht 36.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 15