158 - de inrichting van een cultureel centrum in de Vleeshal aan de Grote Markt en het onderbrengen van de ver zameling-Van Looy in het Frans Halsmuseum; verleent medewerking tot verplaatsing van de politiepost aan de Amsterdamsevaart naar Schalkwijk (zie 2 sept.)besluit tot opheffing van de Centrale scholen 1 en 2 en de Montes sorischool aan de Bakkerstraat; en besluit een scholenge meenschap te vormen van de Mr. A. Bruchschool voor m.u.l.o. en de te stichten detailhandelsschool en een nieuwe school voor voortgezet lager onderwijs aan de Zijlvest. 7. Voor een aantal telefoondistricten en plaatsen in het Haarlemse district wordt het kengetal voor Haarlem 023 in plaats van 02500. André Isoire uit Parijs wint voor de tweede keer de im provisatiewedstrijd orgel in de Grote Kerk (zie 9 juli). Viering van het 50-jarig bestaan van de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein in Heemstede. 8. De Haarlemmer Harry Thiery wordt in Baden-Baden wereldkampioen goochelen. 9. j" De heer K. K. Robertus, leraar aan het Lourens Cos- terlyceum. In het Frans Halsmuseum opent prof. Hendrik An- driessen uit Den Haag de Zomeracademie voor orga nisten (zie 18 sept.). 17. Opening van het padvinderskamp in Bentveld, waar padvinders uit de jumelagesteden Angers, Osnabrück en Haarlem bijeen zijn. 19. Vijf leden van de Haarlemse Rode Kruis Transport colonne ontvangen een onderscheiding ter gelegenheid van het eeuwfeest van het Nederlandsche Roode Kruis (zie 8 aug.). 20. "f Mr. dr. S. Groen, advocaat en procureur. 27. De gemeenteraad van Heemstede besluit behalve de jaarlijkse subsidie van f. 30.000 ook een bedrag van f. 60.000 beschikbaar te stellen voor de exploitatie van het Minervatheater.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 160