I 17. 24. 25. 27. 30. 31. 160 de spoorwegovergang aan de Westergracht, waardoor het wachten voor gesloten bomen beperkt zal worden, een bijdrage van f. 50.000 a fonds perdu te verlenen aan de Haarlemse Jachtclub voor de accomodatie aan het Noorder Buiten Spaarne, waardoor de Spaarndamseweg spoedig verbeterd kan worden, grond voor f. 243.000 te verkopen voor de bouw van een r.k. detailschool in Schalkwijk en tot verhoging van het rioolrecht en het ophalen van huisvuil met ingang van 1 januari 1968. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit het aanleggen van een gasleiding in de duinen der gemeente niet toe te staan; ir. W. van der Laan treedt af als raadslid wegens vestiging in Frankrijk en zal worden opgevolgd door ir. G. C. Ebeli (VVD). Prof. ir. A. D. Fokker, Beekbergen, vroeger in Haar lem, 80 jaar (zie 1 okt.). De heer B. Nieuwenhuis, Aerdenhout, oud-chef van een bloemkwekerij en bestuurslid van de „Zuiderkapel" in Haarlem. Deheer G. Hoogeveen, oprichter van een garagebedrijf. Tijdens een dienst in het Openluchttheater in Bloemen daal neemt de vlootpredikant ds. J. Van den Blink af scheid van het Marinehospitaal, waaraan hij verbonden was. Mgr. J. van der Oord neemt afscheid als bisschop van Haarlem der Oud-Katholieke Kerk (zie 5 sept.). De gemeenteraad wijdt een bespreking aan het ontwerp- streekplan Noordzeekanaalgebied en besluit bezwaren in te dienen bij het Provinciaal bestuur. In totaal komen 180 bezwaarschriften tegen het plan bij Gedeputeerde Staten binnen. Mevrouw M. van Rappard-Kobus treedt af als lid van de gemeenteraad en wordt opgevolgd door de heer A. Thuis (V.V.D.). Het gemeentebestuur doet mededelingen over de plannen om op de Wagenweg, nabij de Westelijke Randweg, een hotel te bouwen door de n.v. Hotel-café- en restaurant-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 162