164 en commandant van de brandweer in Bloemendaal, 40 jaar in overheidsdienst. Badhuis van het Groene Kruis (vroeger Witte Kruis) aan het Drilsmaplein gemoderniseerd en de eerste badin richting in ons land met aardgas. Ir. R. Kruk, adjunct-directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van H. en J. Lamp n.v. aan de Barteljorisstraat wordt het predikaat hofleverancier verleend. 4. f Dr. A. M. Lorentz de Haas, geneesheer-directeur van Meer en Bosch en de Cruquiushoeve (verpleging lijders aan vallende ziekte). 5. Bij zijn afscheid na 43 jaar als bestuurslid van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond wordt de heer H. Scheen benoemd tot erelid. 6. Tweedaagse viering van het 100-jarig bestaan van de Meisjes-H.B.S. met een reünie, receptie en toneelavond. 7. Viering van het 40-jarig bestaan van het Haarlems bureau voor Medische Sportkeuring 9. Om gezondheidsredenen legt de heer A. van der Veldt zijn functie als wethouder neer (zie 8 nov.) en bedankt hij als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Opheffing van de politiepost aan de Amsterdamse vaart en ingebruikneming van een posthuis aan de Alexander Flemingstraat 26 in Schalkwijk (zie 30 nov.). 12. Viering van het 40-jarig bestaan van het Rembrandt- theater aan de Grote Markt. 15. f De heer P. B. Kerkhoff, Zandvoort, oud-hoofdbrand- weermeester in Haarlem. De eerste verjaardag van de bisschopswijding van mgr. drs. Th. Zwartkruis wordt in de kathedrale basiliek aan de Leidsevaart gevierd met een hoogmis in het Nederlands, geschreven door de directeur van de Katholieke Koor school, de heer Jan Valkestijn; meegedeeld wordt dat mgr. J. A. G. van der Hoogte die deken blijft van Am sterdam, benoemd is tot vicaris van de bisschop.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 166