- 166 neemt de heer A. S. van Rijn afscheid als pastoor in Haarlem-Noord; zijn opvolger, rector J. A. Kerstholt uit Alkmaar, wordt op 5 november geïnstalleerd. 31. Wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar neemt mr. F. J. Gerritsen uit Hillegom afscheid als kanton rechter in Haarlem; tot zijn opvolger is benoemd mr. J. W. Rutgers uit Heemstede, die op 29 november ge ïnstalleerd wordt. NOVEMBER 4. Ingebruikneming van het gebouw van de De Savornin Loh- manschool aan de Alexander Flemingstraat in Schalk wijk van de Stichting Christelijk Nationaal Schoolonder wijs ,,Dr. J. Th. de Visser" (er wordt reeds twee jaar onderwijs gegeven in andere gebouwen). 5. Ds. J. W. Wery, predikant der Remonstrants Gerefor meerde gemeente Haarlem, neemt het beroep naar Rotterdam aan en zal op 7 januari 1968 afscheid nemen. 6. De laatste van de 56.000 aansluitingen van stadsgas op aardgas komt tot stand; er is twee jaar gewerkt en de kosten bedragen elf miljoen gulden. 7. De burgemeester neemt het eerste exemplaar in ont vangst van het boek „Haarlem in oude ansichten" door Cor Wiegel. Jos Wielakker uit Utrecht, aan wie de prijs van uit nemendheid voor orgel is toegekend, geeft in de Grote Kerk een openbaar concert; hij is leerling van Albert de Klerk. 8. De gemeenteraad benoemt in de vacature van wethouder ontstaan door het bedanken van de heer A. J. van der Veldt, de heer H. Loerakker, verleent eervol ontslag aan ir. H. Kouwenhoven (zie 28 dec.) als directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf en benoemt tot opvolger ir. F. Rodrigo, thans adjunct-directeur. Geïnstalleerd worden als raadsleden mr. A. A. Wopereis en ir. H.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 168