- 167 - Bovenkerk. De vergadering verleent een bijdrage van f. 10.500 voor restauratie van de Evangelisch Lutherse kerk aan de Witte Herenstraat, besluit tot verkoop en sloping van de scholen aan de Amsterdamstraat aan de „Coöp" die een supermarkt zal bouwen. Merck Sharp Dohme opent in het gebouw in Aerden- hout een sociëteitsruimte voor artsen. 10. De afdeling Haarlem van Humanitas opent een nieuw gebouw aan de Verspronckweg voor het maatschappelijk werk. 11. Viering van het 75-jarig bestaan van de Lagere Techni sche School (vroeger Ambachtsschool). Ter gelegenheid van het derde lustrum van het R.K. Studentengildt „Sanctus Bavo" worden de heren W. van Liemt (wethouder) en A. van Moock (ambtenaar bij de dienst jeugdzaken) benoemd tot erelid. 12. Dr. H. van der Loos, predikant bij de Hervormde ge meente SchotenHaarlem-Noord, met emeritaat; om gezondheidsredenen kan hij geen afscheidsdienst leiden. 15. Wethouder W. van Liemt ontsteekt de feestverlichting in de winkelstraten in de binnenstad. 20. f De heer B. Plaisier, oud-directeur van de Koninklijke Handelmaatschappij voorheen Boeke en Huidekoper n.v. 21. In een nota aan de gemeenteraad kondigen B. en W. de zorgwekkende toestand van de financiën aan; op 22 november wordt het college in audiëntie ontvangen bij de minister van Binnenlandse Zaken ter bespreking van de financiën. 23. Aan dr. H. R. van Heekeren uit Heemstede wordt het eredoctoraat in de wijsbegeerte van de Universiteit van Kopenhagen verleend. 24. Viering van het 50-jarig bestaan van de afdeling Haar lem van de Katholieke Reclasseringsvereniging; het be stuurslid de heer J. C. Tromp wordt pauselijk onder scheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. Ingebruikneming van het Dienstverleningscentrum voor bejaarden aan de Luxemburgstraat in Schalkwijk door burgemeester mr. O. P. P. M. Cremers.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 169