14 Voor de restauratie van een muur aan de straatzijde en de gevel van de poortwoning bij het Frans Loenen Hofje werd eveneens subsidie verleend. Aan de Stichting Restauratiefonds Grote of Sint Bavokerk werd uit de kas onzer vereniging een bedrag van 1000.ge schonken. Bestuursveranderingen Op de algemene ledenvergadering van 29 juni legden mej. Dr. G. H. Kurtz (sinds 9 juni 1938 lid van ons bestuur) en de heer A. J. M. van Os (bestuurslid sedert 13 augustus 1945) hun bestuursfuntie neer. De oud-gemeentesecretaris van Haarlem, Mr. H. E. Phaff, werd als bestuurslid gekozen. De vertrekkende bestuursleden hebben in de loop der jaren veel werk voor de vereniging verzet. Mej. Dr. G. H. Kurtz heeft door haar talrijke bijdragen in ons jaarboek en haar geschrif ten met betrekking tot de geschiedenis onzer stad zich in bij zondere mate voor Haarlem verdienstelijk gemaakt. Op 17 no vember boden de bestuursleden mej. Kurtz en de heer Van Os een afscheidsmaal in de Hoofdwacht aan. Schenkingen Door de heer H. Blazer werd een serie foto's vervaardigd van de opengelegde (en thans gedempte) Beek op de Oude Groenmarkt; deze foto's werden de vereniging aangeboden. De heer J. Tadema te Heemstede schonk een crayonteke ning van de Hoofdwacht. Mevrouw Korringa stond enkele kistjes met lantaarnplaat jes af destijds door wijlen architect Korringa vervaardigd voorstellende beelden uit Haarlem en omgeving. De heer H. J. Cramer stelde een foto van de oude spoorbrug over het Spaarne ter beschikking van ons foto-archief. Ook werd een aantal oude prentbriefkaarten ontvangen. Het bestuur is de schenkers erkentelijk en dankbaar. Gaarne wekt het bestuur de leden op archivalia, betrekking hebbende op onze stad of naaste omgeving niet zonder meer „op te ruimen," doch in de toekomst beschikbaar te stellen aan onze

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 16