168 - 25. Dr. M. W. Holtrop, Bloemendaal, oud-president van de Nederlandse Bank, wordt het eredoctoraat in de Staats wetenschappen van de Universiteit van Basel verleend. Het Tandheelkundig centrum van de Verenigde Haar lemse Ziekenfondsen opent een nieuw gebouw aan de Schotersingel 123 en heeft het pand aan de Nieuwe Gracht 37 verlaten. 29. De gemeenteraad besluit tot wijziging van het bestem mingsplan omgeving Plesmanplein, waardoor de flat gebouwen twee etages lager worden en de hoogte teruggebracht wordt van 38,5 tot 30 meter, verleent een extra-krediet van f. 94.450 voor de restauratie van de librije in het Stadhuis, verleent een krediet van f. 7.100.700 voor de bouw van 180 flats voor de Woningstichting „Haarlem", een krediet van f. 412.400 voor de grond ten behoeve van de bouw van 88 flatwoningen door dezelfde vereniging, f. 776.480 voor de grond ten behoeve van de bouw van 102 woningen door de R.K. Coöperatieve Woningbouwvereniging Sint Jozef, welke woningen in Schalkwijk zullen verrijzen, benoemt tot directeur van Bouw- en Woningtoezicht ir. C. M. van Dam, thans adjunct-directeur, verleent een krediet van f. 168.000 voor de restauratie van de panden 63, 65 en 67 van het Visserseinde in Spaarndam en keurt met 15 tegen 19 stemmen een voorstel van B. en W. af om aan de Delftlaan een benzinestation te bouwen. Oscar Smit's Bank bericht dat overeenstemming bereikt is met de Nederlandse Middenstandsbank die bereid is de bank volgend jaar over te nemen. 30. De gemeenteraad van Bloemendaal benoemt tot wet houder in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. J. C. C. W. Hijszeler, mr. J. Snijders. Opening van de Jeugdsociëteit „Deining" in de Ripper- dastraat als „jeugdcafé". Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers stelt het afde lingsbureau van de politie aan de A. Flemmingstraat in Schalkwijk in gebruik.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 170