169 DECEMBER 2. Ter gelegenheid van de viering van de 70e verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen op 4 december wordt in de Vleeshal een ere-tentoonstelling ingericht en meegedeeld wordt dat de minister van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk besloten heeft hem een jaarlijks eregeld van f. 5.000 toe te kennen (zie 4 dec.). 3. In het bisdom Haarlem wordt een brief van de bisschop van Haarlem der r.k. kerk, mgr. drs. Th. Zwartktuis, over de vrede verspreid, welke brief in 230.000 exempla ren is gedrukt. 4. De burgemeester van Amsterdam, prof. dr. I. Samkalden biedt Mari Andriessen de zilveren medaille der stad Amsterdam aan (zie 29 dec.). 5. De Haarlemse rechtbank trekt de aan de n.v. Linnaeus- hof in Bennebroek en aan haar directeur, de heer H. W. Roozen tot eind maart 1968 verleende surséance van betaling in en verklaart beide in staat van faillissement. 6. De gemeenteraad besluit tot opheffing van de Gemeen telijke ziekenhuisverzekering en de portefeuille over te dragen aan het Zilveren Kruis; de heer J. H. Kuipers (Noodraad) bedankt als raadslid en daar er geen namen meer staan op de kandidatenlijst wordt in de vacature niet voorzien, waardoor het aantal raadsleden 38 be draagt. 7. Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting aan vaardt de raad een motie, waarin B. en W. verzocht wordt vrijkomende woningwetwoningen uitsluitend aan ur- gentiegevallen via het Huisvestingsbureau (dus niet via de woningbouwverenigingen) toe te wijzen (zie 16 dec.). 10. j De heer P. C. Heijblom, tandarts. 11. j De heer J. Dijkstra, oud-adjudant van politie, werk zaam bij de kinderpolitie. Als leden van de gemeenteraad worden geïnstalleerd mevrouw Th. G. Th. van Wieringen (vacature me vrouw E. M. Brons-Helsloot) en de heer W. C. M.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 171