15 vereniging, waardoor oude foto's, prenten, portretten, gidsen, adresboeken, jubileumuitgaven, prentbriefkaarten, program ma's, tijdschriftartikelen, voorwerpen, enz., voor het nage slacht bewaard blijven en ten dienste kunnen komen aan be oefenaars van plaatselijke geschiedschrijving. Ten besluite In 1967 heeft onze vereniging velerlei activiteiten ontplooid, zoals uit bovenstaand overzicht moge blijken. De in het begin van dit verslag gememoreerde toenemende belangstelling voor de geschiedenis van onze stad stemt tot voldoening. Ons jaar boek, dat elk jaar opnieuw met interesse door de leden wordt tegemoet gezien en dat een keur van artikelen en necrologieën bevat, werkt er zeker toe mee die belangstelling te bevorderen. De schrijvers van onze jaarboekbijdragen willen wij voor hun veel tijd vergende arbeid hartelijk dank brengen. Met eerbied herdenken wij in dit jaarverslag wijlen de heer J. C. van Dijk, die in de jaarboeken 1964 en 1966 zijn herinne ringen heeft prijsgegeven in twee lezenswaardige bijdragen: „Een prachtschool" en „Uit Huppie's tijd," Met deze herinne ringen aan school, leraren en leerlingen heeft Hans van Dijk heel veel leden onzer vereniging aan zich verplicht. Deze leden zullen de heer Van Dijk dankbaar blijven ge denken als de man, die ook hun jeugd in zwarte letters heeft geprojecteerd op de witte bladzijden van ons jaarboek. Hun jeugd in een ander Haarlem. Het is goed, dat wij ons op het verleden bezinnen en datgene wat waarde heeft doorgeven, óók aan onze kinderen. De woorden, die Mevr. Jo M. Sterck- Proot in de inleiding van haar in 1930 verschenen boekje „Haarlems oudste tijden" schreef, hebben ook nu nog niets van hun waarde verloren „Evengoed als wij onze kinderen liefde en waardering bij brengen voor dieren en planten, voor mooie kunstvoor werpen van oude en nieuwere tijden, zo rust ook op ons de plicht met onze grote en kleinere kinderen stil te staan in letterlijke en figuurlijke zin bij alle schoonheden, ook de eenvoudigste, van onze oude Spaarnestad en van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 17