RENÉ FONTEIN 1 april 1895—7 juli 1967 René Fontein werd op 1 April 1895 te Harlingen geboren, waar zijn vader een zoutziederij bezat. Hij bezocht er de Lagere en Middelbare school. Na het overlijden van zijn moeder ging hij in 1912 naar Haarlem waar zijn oom Jan Adriaan Fontein woonde, bij vele Haarlemmers uit dien tijd goed bekend. Zijn vader vestigde zich in den Haag en droeg het bedrijf in Harlingen over aan René's ouderen broeder Jan. Na het bezoeken van de Hoogere Handelsschool in Haai'lem werkte René enkele jaren op het kantoor van de Ned. Handel maatschappij te Amsterdam, maar in 1918 keerde hij weer in Haarlem terug en kwam in dienst van de firma Guépin van der Vlugt, sedert 1804 commissionaris in effecten. Daar vindt hij zijn levenstaak, want al in 1922, op den jeugdigen leeftijd van 27 Jaren treedt hij als firmant toe. Hij vond er zijn oom Adriaan als medefirmant. Deze firma speelde een belangrijke rol in de Haarlemsche financiëele wereld. Zij voerde een degelijk en voorzichtig financieel beleid en genoot in breeden kring, ook buiten Haarlem, een zeer goeden naam en het grootste vertrouwen. Door zijn stipt eerlijke en bedachtzame persoonlijkheid heeft René hier veel toe bijgedragen. Zeer velen steunden bij het beheer van hun vermogen op zijn zorgvuldig en wei-beraden oordeel. In 1952 werd de firma Guépin en van der Vlugt overgeno men door de Nederlandsche Handelmij., welke bank naar uit breiding van zaken zocht voor haar agentschap te Haarlem. Het was geheel in den geest van den tijd. De plaatselijke bankiers en commissionairs werden geleidelijk opgeslokt door de Mammoetbanken, een concentratie die ongetwijfeld haar voordeelen heeft, maar de plaatselijke sfeer toch wel ver armt. Het moet voor René een emotioneele gebeurtenis zijn geweest, en wie de reactie wel eens heeft meegemaakt wan neer men een firmant abusievelijk als Directeur aanspreekt,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 23