31 De wijze waarop hij zijn omvangrijke taak heeft verricht dwingt bewondering af en getuigt van zijn vakmanschap en zijn grote liefde voor ons vak. Niet alleen als directeur van de dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen genoot de heer Dorresteijn grote bekendheid, maar ook in de kring van de Vereniging van Hoofden van gemeentebeplantingen en in de Bond van Nederlandse Tuinarchitecten B.N.T. was hij een bekende en geziene figuur. Op tal van andere gebieden van het verenigingsleven op vakgebied is hij eveneens actief geweest. Zo was de heer Dorresteijn een lange reeks van jaren lid van de Vaste Keuringscommissie van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en voor zitter van de afdeling Haarlem van deze maatschappij. Op onderwijsgebied heeft de overledene zeer veel werk ver richt. Zo was hij lid van de vakcommissie voor het organiseren van tuin- bouwcursussen in Haarlem en omstreken, secretaris van de Stichting tot bevordering van het onder wijs in het hoveniersvak in Zuid-Kennemerland, secretaris van de lagere tuinbouwschool de „Zocherschool". Deze school had zijn bijzondere interesse. Zeer veel heeft hij gedaan ter bevordering van het onder wijs aan dit instituut. Voorts was hij bestuurslid van de Natuurbeschermingscommissie „Zuid- Kennemerland" en van meerdere andere verenigingen, o.a. van de stichting „Vogelrampenfonds", waar hij veel tijd en moeite voor over heeft gehad, in het bijzonder in de zeer strenge winter 19621963. Met de heer Dorresteijn, wiens verdiensten bij zijn afscheid zijn erkend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, is een bekwaam hoofd van gemeentebeplan tingen heengegaan, waardoor ook vakkringen en de be-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 33