65 's Konings verjaardag, want dan rukten garnizoen en schutterij uit voor de parade, die werd gehouden voor het Paviljoen in de Hout. En het schoonste ogenblik van die parade was de aanval van de huzaren op een denkbeeldige vijand, de hu zaren met de sabels in de lucht, luid hoera roepende, de paar den in volle ren. Daar trilde je van. Vergeleken bij huzaren waren infanterie en schutters niets. Op zekere dag viel ik van een hoogte van ongeveer 5 meter omlaag uit de kastanjeboom in onze tuin. Ik viel op een hoop dorre blaren. Al was ik geschrokken, mij mankeerde niets en mijn Moeder zond mij dus naar school, maar thuiskomende vond ik bij binnenkomst in de achterkamer haar in bijzijn van onze huisdokter, Dr Posthuma, wie ze had verzocht te komen. Toen ik binnen kwam stormen, zag hij dadelijk, dat er niets aan de hand was. Merkwaardig was, dat het klimmen in de boom op de gewone wijze doorging, ook wat de vrienden Ortt betrof. Er volgden geen raadgevingen of verboden. In mijn jeugd hadden wij een huisje te Zandvoort, dat de naam Zeerust droeg. Het stond, voordat de Duitsers het ge durende de oorlog 19401945 afbraken, zuidelijk van het voormalige Grote Badhuis boven op het duin. De weg van Haarlem naar Zandvoort was vroeger niet bestraat. Langs die weg liep mijn Vader, na afloop van zijn werk, in ander half uur naar Zandvoort. Hij deed het soms veel vlugger. Ik herinner mij vaag, dat hij het wel eens in de looppas deed. Later zie ik mijn Vader te paard. Dat was in de tijd, dat er een omnibus-dienst was in de zomer tussen Haarlem en Zand voort, maar mijn Vader verlangde lichaamsbeweging, hetzij lopende of te paard. Ik herinner mij het paard, een vos, en mijn vader er op, op de weg naar Zandvoort. Maar de tong van het paard hing een eind uit zijn bek, wat niet een fraai gezicht was. Volgens aanwijzing van mijn vader moest het paard naar de manege te Haarlem worden gebracht. Dit zal ook wel gebeurd zijn. Naar mijn mening zou het voor mijn vader veel gemakkelijker zijn geweest de verzorging van het paard op te dragen aan de stalhouder Van den Berg, die zijn zaak had in de Grote Houtstraat vlak bij de Houtbrug, op

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 67