korte afstand van zijn kantoor. Met deze grote stalhouderij waren wij voortdurend in verbinding. Boven de ingang er van, de grote deuren, stond met grote letters het opschrift HONI SOIT QUI MAL Y PANSE, een woordspeling, ver moedelijk uit onze franse tijd, toen er meer mensen waren dan thans, die wisten dat PANSER met een A roskammen betekent. Wanneer wij des zomers ons huisje te Zandvoort betrokken voordat de schoolvacanties waren begonnen, beschikten de schoolgaande kinderen voor hun reizen van Zandvoort naar Haarlem en terug over een tentwagen, bespannen met twee ezels, die Mina en Berta heetten. Wij bestuurden de ezels zelf. Het gebeurde wel, dat de ezels, voorbij de weg komende, die naar hun stal leidde, als wij niet opletten, die weg plotse ling insloegen, waarbij dan de wagen omsloeg. Dan kwamen de mensen van de stal aanlopen en werd alles weer in orde gebracht, waarna wij onze weg vervolgden. Ik herinner mij, dat ik Mejuffrouw Schubert, die directrice was van de Burgerschool voor Meisjes te Haarlem, de school van mijn zuster Mik, naar Haarlem moesten brengen met de wagen. Ik denk dat ik zowat 9 jaar oud was. Gelukkig was er destijds weinig verkeer op de weg. Ik lette goed op, zodat wij niet omsloegen toen de ezels de stal roken. Ik deed wel iets anders. Van een van die vissers-jongens had ik een liedje ge leerd op een aardig wijsje, op woorden die ik niet begreep, dat ik Mejuffrouw Schubert de hele weg naar Haarlem voor zong, denkende haar daarmee een genoegen te doen, of mis schien zingende zonder te denken. Later moest ik horen, dat ik Mejuffrouw Schubert geen genoegen had gedaan, want het was een heel raar liedje. Bij het baden is mijn Vader eenmaal in gevaar geraakt. Hij werd geholpen en gered door een paar vissers. Dit deed hem de vissers en hun naaste familieleden uitnodigen tot een maaltijd in het Grote Badhuis. Het bleek toen, dat er veel meer mensen aan die redding hadden meegewerkt dan mijn Vader had gedacht. Het aantal groeide met de dag.. Mijn Vader hield veel van lichaamsbeweging. Des Zondags

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 68