JAARVERSLAG 1967 Evenals in 1966 heeft ons bestuur ook in 1967 mogen vast stellen, dat de belangstelling voor de geschiedenis van onze stad toeneemt. Op 1 januari 1967 bedroeg het aantal leden van onze vereniging 846. Op 31 december 1967 stonden 882 leden geregistreerd, een toeneming dus van 36 leden. De ver wachting is gewettigd, dat in 1968 het aantal van 900 leden gepasseerd wordt. Voor Haarlem en omstreken moet het ech ter mogelijk zijn, dat 1000 tot 1500 historisch geïnteresseerden door hun lidmaatschap steun geven aan het streven van onze vereniging: ,,de bevordering van de kennis van en de belang stelling voor het heden en verleden van Haarlem en omstreken, alsmede het behoud van al zodanige zaken, die van historische, esthetische en/of stedebouwkundige betekenis zijn." Veranderingen in het stadsbeeld Ook Haarlems stadsbeeld is wij hebben het ook dit jaar kunnen constateren aan grote veranderingen onderhevig. Veel wat ons vertrouwd is valt ten offer aan de eisen die het verkeer stelt. Met heimwee bekijken wij foto's en prenten uit grootvaders tijd, toen alles er zo rustiger en romantischer uit zag. Niet alles echter wat verdwijnt is van historische, esthe tische en/of stedebouwkundige betekenis en het stadsbestuur heeft de plicht de steeds toenemende verkeersstroom het hoofd te bieden, in goede banen te leiden en voorzieningen te treffen ten behoeve van de voortschrijdende techniek. Ons bestuur realiseert zich zeer goed dat een stad moet evolueren, ook al doet het pijn voor goed afscheid te moeten nemen van wat ons in de loop van tientallen jaren vertrouwd is geworden. Zaken echter die voldoen aan de bovenomschreven betekenis (volgens art. 2 van onze statuten), dienen met ernst te worden beschouwd; het behoud van deze zaken voor onze stad is van de allergrootste betekenis. Het zal de grote verdienste van onze

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1967 | | pagina 9