KRONIEK VAN HAARLEM 1968 JANUARI 1. Deel van hotel „Die Raeckse" aan de Raaks door brand verwoest. 2. Het kantoor van de gemeente-ontvanger aan de Grote Houtstraat is samengevoegd met de Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst en overgebracht naar het gebouw van de Incassodienst aan de Jacobijnestraat; de naam wordt „dienst voor het betalingsverkeer" en de directeur wordt de heer A. Sandtke, die reeds waarnemend gemeente ontvanger en directeur van de Incassodienst was. 4. Wegens vertrek naar Rotterdam neemt ds. J. W. Wery afscheid als predikant van de Remonstrants Gerefor meerde gemeente. 5. In de vergadering van de gemeenteraad wordt de ge meentesecretaris, mr. J. N. Meijsing, geïnstalleerd; de vergadering verklaart zich garant voor een lening van tien miljoen gulden ten behoeve van de bouw van het Kennemer Bejaardencentrum in Schalkwijk. Viering van het 100-jarig bestaan van de n.v. voorheen firma P. Baggerman. 18. Gedeputeerde Staten verlenen goedkeuring aan het raadsbesluit van Haarlem een miljoen gulden beschik baar te stellen voor de bouw van de eerste fase van het bureau van politie in de Koudenhornkazerne (zie 22 april) 19. Installatie van de heer M. Eck als voorzitter van de Koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" als op volger van drs. J. Bakker. 22. De Haarlemmer W. F. Bothof ontvangt de onderschei ding „Kavalier der Strasse" wegens het verlenen van hulp op een Duitse autobaan. 25. De gemeenteraad van Heemstede besluit tot toelating

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1968 | | pagina 126